В грізні 40-ві на захист Вітчизні до лав діючої армії стало майже 7 тисяч жителів нашого району.
Дехто майже відразу злетів у вічність тужливим журавлем, як гераськівчанин І.А. Коротун 1919 року народження, котрий на початку війни загинув у палаючому, збитому гітлерівцями літакові. А уродженець села Каськівка, військовий перекладач 90-го Володимир-Волинського прикордонзагону К.І. Брюховецький за день до початку війни допитував німецького солдата, котрий перетнув державний кордон колишнього СРСР, аби попередити про неминучий напад фашистських військ.
Наші земляки І.А. Єфіменко, М.Н. Ревенко, Г.П. Калюжний мужньо боронили Москву, І.Т. Власенко, С.Я. Ульченко, Ф.Т. Рокотянський – Ленінград, П.А. Нескоромний та І.Ф. Скиба – Кавказ. Чільне місце в історії Сталінградської битви відіграв перший командувач її фронтом, тоді генерал, А.І. Єременко.
Дорогою ціною дісталася для нашого району Перемога – більше 3500 співвітчизників полягли в боях за Батьківщину.
Всі події того часу живуть в наших серцях завдяки спогадам наших дідів та прадідів, завдяки старим фотокарткам та досі улюбленим всією країною пісням воєнних років. І всі ми, щасливе покоління людей, що виросли після війни, не зазнали її жахіть, її непоправних втрат і тяжкого болю, від усього серця дякуємо вам, дорогі наші ветерани, за це велике щастя!
Низько вклоняємося за мирне чисте небо, за ясне сонце, за кожну нову весну, яку ми зустрічаємо разом із вами! Ми завжди будемо пам'ятати подвиг героїв, що віддали своє життя заради того, щоб могли народитися і жити нові покоління, а Батьківщина наша була вільною і щасливою.
Схиляємо голову перед ветеранами Великої Вітчизняної війни, дякуючи їм за це!
Переконаний, що світла дата 9 травня ніколи не згасне в пам'яті нашого народу, скільки б не минуло років з тих буремних часів. Зберегти її в пам'яті поколінь – наш святий обов'язок.
Андрій Лигута, голова Марківської районної ради